Dożynki Wojewódzkie w Gryfowie Śląskim

Wielkie święto dolnośląskich rolników – Dożynki Wojewódzkie – przyciągnęły w niedzielę do Gryfowa Śląskiego delegacje ze wszystkich powiatów w regionie. Na uroczystość, której organizatorem był samorząd województwa i gmina Gryfów Śląski, przybyło także wielu mieszkańców z całego Dolnego Śląska.

 

-Dożynki są jedną z najpiękniejszych polskich tradycji, kultywowaną w naszej historii od wieków. To szczególny dzień. Dzień, w którym składamy najserdeczniejsze podziękowania rolnikom za całoroczny trud, a przede wszystkim za wspaniałe zbiory, z których wszyscy możemy być dumni. Święto plonów pokazuje nam, jak odpowiedzialna jest praca polskiego rolnika, ale zarazem zwraca naszą uwagę na jej piękno i sens – mówił marszałek Cezary Przybylski.

W Gryfowie Śląskim były więc wieńce dożynkowe, występy zespołów ludowych, degustacja potraw regionalnych oraz korowody dożynkowe. Organizatorzy przygotowali także stoiska promocyjne. Można było również zaopatrzyć się w świeże produkty z dolnośląskich upraw i hodowli i oczywiście świeży chleb.