Zakończyły się prace w Uzdrowiskowym Szpitalu Rehabilitacji Kardiologicznej „Teresa” w Jedlinie Zdroju, w którym w lipcu tego roku wybuchł pożar i strawił dużą część dachu oraz poddasza budynku. Dziś otworzyłem tę jednostkę Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Prace kosztowały 550 tys. zł. Pieniądze przekazał Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

Szpital od czasu pożaru był całkowicie zamknięty, prace musiały zostać wykonane jak najszybciej, dlatego samorząd województwa przekazał środki na odbudowę. Wciąż trwa szacowanie szkód przez firmę ubezpieczeniową.

W zniszczonym obiekcie usunięto spalone elementy więźby dachowej oraz gruz z dachówek i cegły zalegające na stropie budynku, wykonano nową więźbę dachową wraz z obróbkami blacharskimi oraz położono nową dachówkę. Powstała nowa instalacja elektryczna w pomieszczeniach, które zostały zalane w wyniku akcji gaśniczej straży pożarnej, a także zostało wymienione oświetlenie w całym budynku. Wymieniono m.in. całą instalację systemu sygnalizacji alarmu pożaru, instalację systemu oświetlenia awaryjnego i oddymiania wraz z centralą. Robotnicy położyli nowe sufity i ocieplili zalane pomieszczenia. Wszystkie pomieszczenia w budynku zostały pomalowane. Wyremontowana została również instalacja węzła grzewczego obejmująca wymianę uszkodzonych fragmentów rurociągów wraz z wymianą uszkodzonej pompy. Wykonano też odwodnienie budynku wraz z montażem pompy usuwającej nadmiar wody.