O mnie

Urodziłem się 18 czerwca 1956 roku. Ukończyłem Akademię Rolniczą we Wrocławiu i studia podyplomowe w dziedzinie zarządzania finansami przedsiębiorstw. Przez wiele lat byłem nauczycielem i dyrektorem szkoły. W 1990 roku po raz pierwszy zostałem radnym i członkiem zarządu gminy Warta Bolesławiecka.

Cezary Przybylski

W latach 1994-1998 byłem delegatem sejmiku samorządowego województwa. Z kolei w 1998 roku zostałem radnym i wicestarostą powiatu bolesławieckiego.

Dwukrotnie – w 2006 r. oraz w 2010 r. – pełniłem funkcję starosty powiatu bolesławieckiego oraz przewodniczącego Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego. Natomiast w lutym 2014 zostałem Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego. Zdobyłem cenne doświadczenie, które chciałbym wykorzystać w dalszej pracy.

 

 

Jestem samorządowcem, który ceni sobie kontakt z ludźmi, szczerość i otwartość.

Aktywnie angażuję się w działalność charytatywną i społeczną na rzecz naszej lokalnej wspólnoty. W trakcie mojej kadencji otrzymałem wiele prestiżowych nagród i odznaczeń, w tym: Złoty Krzyż Zasługi czy Srebrny Medalu za Zasługi dla Obronności Kraju. W wolnym czasie interesuję się sportem i literaturą. Prywatnie jestem ojcem dwóch synów oraz dziadkiem.

 

Zadbam o to, aby nasz region dalej intensywnie się rozwijał, aby był miejscem wyższych zarobków, sprawnej komunikacji, efektywnej służby zdrowia i czystego powietrza

Cezary PrzybylskiMarszałek Województwa Dolnośląskiego