Realizujemy program „Dolnośląskie Delfinki”

Kolejna kryta pływalnia została wybudowana w ramach programu „Dolnośląskie Delfinki”. Od dziś czniowie oraz mieszkańcy Góry mogą korzystać z nowego basenu.

To już czwarty Delfinek wybudowany w naszym regionie, z którego mogą korzystać Dolnoślązacy. Pływalnia z niecką o wymiarach 16,67 x 8,5 m (4 tory pływackie) i głębokości 0,9-1,35 cm powstała przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze przy ul. Szkolnej 2. Wraz z pływalnią wyposażoną standardowo w zaplecze szatniowo-sanitarne powstała też kręgielnia, która stanowi dodatkową atrakcję.

Do godziny 16:00 pływalnia będzie służyć do nauki pływania dzieci i młodzieży szkolnej, m.in. w ramach realizowanego przez samorząd województwa programu „Umiem pływać”, a po zakończeniu nauki szkolnej w godzinach popołudniowych, a także w weekendy, ferie i wakacje delfinek będzie udostępniony mieszkańcom dla celów rekreacyjnych i rehabilitacyjnych. Nowe pływalnie pozwolą na prowadzenie profesjonalnej nauki pływania dzieci i młodzieży. Liczę też na to, że delfinki zachęcą także pozostałych mieszkańców gmin do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Dolnośląskie Delfinki pokazują, że dobre projekty mogą być tworzone przy zaangażowaniu mniejszych środków niż dotychczas, a przy tym realizowane szybko i sprawnie. Dolnośląskie Delfinki są projektem opracowanym i wdrożonym przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Pływalnie powstają w partnerstwie: Samorząd Województwa Dolnośląskiego, samorządy lokalne oraz Ministerstwo Sportu. Całkowity koszt inwestycji to ok. 7,5 mln zł., z czego 1,25 mln przekazał Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

Na Dolnym Śląsku powstanie w sumie 9 dolnośląskich delfinków. W tym roku w ramach pierwszej edycji powstały już cztery: w Strzegomiu, Chocianowie, Głuszycy i Górze. Pozostał do otwarcia jeszcze jeden – w Twardogórze. Natomiast w ramach drugiej edycji pływalnie budowane są w: Kątach Wrocławskich (otwarcie w tym roku), Żmigrodzie, Jeleniej Górze i Szczawnie-Zdroju. Samorząd województwa przekazał na realizację projektu w sumie 11,25 mln zł.