Dolny Śląsk dla sportu

100%

Budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej

Dolnośląskie Centrum Sportu jest jedną z naszych sztandarowych inwestycji, którą zrealizowaliśmy – zgodnie z obietnicą. Otwarte w 2022 roku Centrum to najnowocześniejszy ośrodek tego typu w Polsce, ale i w Europie. Pięknie położony w Górach Izerskich, jest przeznaczony nie tylko dla profesjonalnie trenujących biathlonistów, ale też dla wszystkich turystów, szczególnie amatorów sportów zimowych

Dolnośląskie Delfinki

Dolnośląski Delfinek jest programem budowy krytych pływalni przy szkołach. To inwestycja sportowa, realizowana przede wszystkim z myślą o najmłodszych Dolnoślązakach. Dzięki niemu zarówno uczniowie, ale także mieszkańcy okolicznych miejscowości będą mieli ułatwiony dostęp do profesjonalnej nauki pływania oraz aktywnego spędzania wolnego czasu.

Do tej pory w regionie powstało 9 Dolnośląskich Delfinków: w Strzegomiu, Chocianowie, Głuszycy, Górze, Twardogórze, Ząbkowicach Śląskich, Kątach Wrocławskich, Szczawnie-Zdroju i Gromadce.

Samorząd województwa wspiera także program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, który uczy bezpiecznego zachowania w wodzie, a dzięki niemu tysiące dzieci na Dolnym Śląsku za darmo rozpoczęło swoją przygodę z pływaniem. Uruchomiony w 2021 roku program „Płynę Dalej” przeznaczony jest dla dzieci, które chcą doskonalić swoje umiejętności, a w jego ramach mogą minimum dwa razy w tygodniu ćwiczyć pod okiem profesjonalnych trenerów.

Cezary Przybylski
Marszałek Województwa Dolnośląskiego

 

Kontakt

kontakt@cezaryprzybylski.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024