Rozwój kolei na Dolnym Śląsku – rozwój Kolei Dolnośląskich

100%

Rozwój kolei na Dolnym Śląsku – rozwój Kolei Dolnośląskich

Koleje Dolnośląskie od ponad 15 lat świadczą usługi na najwyższym poziomie. Każdego roku biją rekordy liczby przewiezionych pasażerów. W 2023 ich pociągami podróżowało w sumie ponad 19 milionów osób!

Rozwój kolei na Dolnym Śląsku – rozwój Kolei Dolnośląskich

Systematycznie inwestujemy w tabor, aby pasażerowie mogli w komfortowych warunkach podróżować po Dolnym Śląsku – do pracy, szkoły, uczelni. W sumie zakupiliśmy już 31 elektrycznych i hybrydowych pociągów za blisko 900 mln zł m.in. z funduszy unijnych.

Hala serwisowa Kolei Dolnośląskich

W sierpniu 2023 otworzyliśmy nową halę serwisową Kolei Dolnośląskich. To wielki krok naprzód wpływający nie tylko na jakość serwisowania pociągów, ale także na obniżenie kosztów ich utrzymania i zaoferowanie nowych miejsc pracy w regionie. Dzięki tej inwestycji Koleje Dolnośląskie mogą świadczyć jak najlepsze usługi, a pasażerowie uzyskają jeszcze lepiej przygotowane pociągi. Inwestycja została zrealizowana przy wsparciu Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Całkowity koszt budowy wyniósł 75 mln zł, z czego 55 mln to środki unijne.

Przystanki na żądanie

Na Dolnym Śląsku uruchomiliśmy 20 kolejowych przystanków na żądanie. To nowość w skali kraju i rozwinięcie pilotażowego programu Kolei Dolnośląskich, który z powodzeniem był testowany przez miesiące. Pomysł sprawdził się i co ważne został też dobrze odebrany przez pasażerów, którzy bardzo szybko „nauczyli się” z takich przystanków korzystać. Potrafimy stawiać na odważne rozwiązania, które z kolei będą wpływać na ciągłą poprawę efektywności realizowanych przewozów.

Cezary Przybylski
Marszałek Województwa Dolnośląskiego

 

Kontakt

kontakt@cezaryprzybylski.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024